دسته‌بندی نشده

لپ تاپ گیمینگ یا دسکتاپ گیمینگ

لپ تاپ گیمینگ یا دسکتاپ گیمینگ

کدام یک را باید انتخاب کنید؟ هرآنچه در زمان انتخاب لپ تاپ گیمینگ یا دسکتاپ گیمینگ باید در نظر بگیرید به طور کامل در این مقاله توضیح داده شده است.

 

مقدمه

اگر تصمیم گرفته اید بر روی یک سیستم گیمینگ جدید سرمایه گذاری کنید، اولین انتخاب اصلی شما مربوط می شود به همان بحث همیشگی “لپ تاپ گیمینگ یا دسکتاپ گیمینگ”! امروزه برخی لپ تاپ های گیمینگ رقیبان جدی برای حتی بهترین PC های گیمینگ به حساب می آیند. نسل های قبلی سیستم های گیمینگ همیشه یک تصمیم قاطعانه به کاربران ارائه می کردند، اما بازار امروز کمی پیچیده تر می باشد.

به طور کلی، قضاوت بین لپ تاپ یا دسکتاپ برای گیمینگ بر می گردد به این مسئله که شما چطور از دستگاه خود استفاده می کنید. تنها در صورتی که شما نیاز دارید همیشه سیستم خود را به همراه داشته باشید، تصمیم شما مشخص است. با این حال، با کمی دقیق شدن درباره ی کارایی، قابلیت ارتقاء و ارزش مادی این سیستم ها، می توان تصمیم گیری را برای آن دسته افرادی که چنین انتخاب راحتی در اختیار ندارند راحت تر کرد.

به همین دلیل ما تمام تفاوت های میان لپ تاپ های گیمینگ و دسکتاپ های گیمینگ، و نیز این موضوع که چه کسی باید روی کدام سیستم سرمایه گذاری کند را در این مقاله گردآوری کرده ایم. ما انتخاب را بر اساس قیمت، در دسترس بودن اجزاء، و سطح شخصی سازی که دستگاه های مختلف در اختیار کاربر قرار می دهند ارزیابی کرده ایم. در پایان این مقاله شما قادر خواهید بود تصمیم قطعی برای انتخاب سیستم مناسب خود بگیرید.

 

لپ تاپ گیمینگ یا دسکتاپ گیمینگ

لپ تاپ های گیمینگ در مقابل دسکتاپ های گیمینگ در یک نگاه

لپ تاپ گیمینگ

  • پرتابل
  • بدون نیاز به خرید لوازم اضافی
  • جانشین یک ابزار کار

دسکتاپ گیمینگ

  • اجزاء قدرتمند تر
  • قابل ارتقاء
  • ارزان تر

 

قیمت

دسکتاپ های گیمینگ از پیش ساخته معمولا از لپ تاپ های گیمینگ ازرانتر می باشند، به این دلیل که شما برای باتری، کارایی صفحه نمایش، و عامل پرتابل بودن هزینه ای نمی کنید. از یک مقایسه ی مستقیم، می توان نتیجه گرفت که با توجه به فاکتور ارزش پول، دسکتاپ بهتر است.

اما، شما باید هزینه های اضافه برای خرید مانیتور گیمینگ، موس، و کیبورد گیمینگ را در نظر بگیرید. با این که بسیاری از دارنده های لپ تاپ گیمینگ نیز این لوازم جانبی را تهیه می کنند، این لوازم بلافاصله پس از خارج کردن لپ تاپ از جعبه مورد نیاز نیستند( البته یک موس گیمینگ از ملزومات می باشد).

همچنین، ساختن PC خودتان با چالش های هزینه ای خودش همراه است. این چند سال اخیر به ما نشان داد است که وقتی صحبت از اجزاء به میان می آید، ارتقاء دهنده ها تحت کنترل دلال ها می باشند. برای مثال در دو سال اخیر قیمت GPU ها به طور چشمگیری افزایش داشته است.

همچنین توجه به این نکته که قابلیت پرتابل لپ تاپ های گیمینگ می تواند بر قیمت آن تاثیرگذار باشد نیز حائز اهمیت است. این دستگاه ها محدود به استفاده در خانه نمی باشند، که یعنی می توان آن ها را به عنوان یک ابزار کار سیار هم استفاده کرد و هزینه ی اضافی برای خرید یک دستگاه all-in-1 را از بین می برند.

به طور کلی، یک PC گیمینگ از پیش ساخته (دسکتاپ اسمبل کارخانه) بهترین انتخاب نسبت به پولی که می پردازید می باشد، لپ تاپ گیمینگ به خاطر طراحی منعطف و all-in-1 بودن ارزش خاص خودش را دارد، و دسکتاپ اسمبل احتمالا کار زیادی می برد تا مقرون به صرفه تمام شود. با این حال اگر می خواهید دسکتاپ اسمبل تهیه کنید به شما پیشنهاد می کنیم از دسکتاپ های اسمبل استوک لند دیدن فرمائید.

  • برنده: هر دو

 

لپ تاپ گیمینگ یا دسکتاپ گیمینگ

کارایی

تفاوت کارایی و عملکرد لپ تاپ و دسکتاپ های گیمینگ قطعا خیلی کمتر از قبل مورد بحث قرار می گیرد. دسکتاپ ها به راحتی قابل ارتقاء می باشند- آن ها قابلیت این را دارند که بدون تحت تاثیر قرار دادن ویژگی هایی مثل باتری و شکل ظاهری با اجزای قدرتمندتری تجهیز شوند. با این حال، وقتی صحبت از دسته بندی سطح پایه یا متوسط می باشد، همه چیز کمی سخت تر است.

دسکتاپ های گیمینگ نسبت به لپ تاپ های گیمینگ فضای بیشتری برای اجزای قدرتمندتر دارند. بدین معنا که سازندگان می توانند از تجهیزات سطح بالاتر استفاده کنند، ویژگی های فنی GPU را بهبود بخشند و بدون هزینه های گزاف مدل های CPU را ارتقاء دهند. از آن طرف، برندهای لپ تاپ گیمینگ باید در زمان انتخاب این اجزاء باتری، وزن، دما، و طراحی محصول را در نظر بگیرند، که یعنی شما شانس کمتری برای یافتن تکنولوژی های برتر در این دستگاه های کوچکتر دارید. (ما درباره ی پردازنده های گرافیکی Nidia RTX 3090  و3080 Ti صحبت می کنیم.)

به علاوه، لپ تاپ های گیمینگ با سیستم های بسیار کارآمد به پای دسکتاپ ها می رسند. به این معنی که فاصله میان یک لپ تاپ سطح بالا و PC سطح متوسط به طور قابل توجهی کم شده است. کارایی عاملی است که اگر شما به خرید گرانترین محصول فکر می کنید باید آن را به عنوان یک تصمیم PC یا لپ تاپ در نظر بگیرید. در غیر این صورت، در سیستم های سطح پایه و متوسط، جدا از مسئله ی خنک کننده تفاوت چشمگیری دیده نمی شود. البته شما می توانید یک لپ تاپ استوک گیمینگ قدرتمند را با قیمت بسیار مناسب از وبسایت استوک لند تهیه کنید.

  • برنده: دسکتاپ

 

لپ تاپ گیمینگ یا دسکتاپ گیمینگ

شخصی سازی

اگر شما به دنبال یک سرمایه گذاری بلندمدت هستید( و برندهای گرانقیمت را در نظر دارید)، دسکتاپ ها یک برتری خاص نسبت به لپ تاپ های گیمینگ دارند- قابلیت ارتقاء و شخصی سازی. لپ تاپ های بسیار کمی با قابلیت تعویض و ارتقاء اجزاء وجود دارند، و همان تعداد کم هم مطمئنا برای این ویژگی پول بیشتری از شما می گیرند. برخی مدل ها این امکان را فراهم می کنند تا شما دستگاه خود را با یک RAM بهتر برای گیمینگ ارتقاء دهید و یا SSD آن را تعویض کنید، اما یادآور می شویم که بسیار کمیاب هستند.

از طرف دیگر، بسیاری از PCهای گیمینگ ساخته می شوند تا ارتقاء داده شوند. شما این آزادی را دارید که بخش های داخلی و خارجی را تعویض کنید تا اطمینان حاصل کنید که تجهیزات شما دارای جدیدترین اجزاء می باشند. نه تنها این، بلکه شما می توانید سیستم خنک کننده و ویژگی های RGB را نیز شخصی سازی کنید.

لپ تاپ ها به راحتی نمی توانند با این ویژگی رقابت کنند. با GPU و CPU هایی که به مادربرد متصل می باشند، شما در واقع تجهیزاتی را می خرید که فقط برای مدتی با حداکثر کارایی خود عمل می کنند.

  • برنده: دسکتاپ

 

لپ تاپ گیمینگ یا دسکتاپ گیمینگ

 در دسترس بودن

همه ی این صحبت ها درباره ی ارتقاء پذیری و اجزای سطح بالا کاملا به مسئله ی در دسترس بودن بستگی دارند. در حال حاضر یافتن بهترین کارت گرافیک بسیار دشوار می باشد. این همان جایی است که دسکتاپ های گیمینگ از پیش ساخته برتری می یابند. طبیعتا منطقی نیست که مقدار زیادی پول برای اجزای هسته ای صرف کنید وقتی که لپ تاپ ها و دسکتاپ های گیمینگ از پیش ساخته همین کارایی را با کسری از قیمت ارائه می کنند.

هم لپ تاپ و هم دسکتاپ های گیمینگ پیش ساخته می توانند این GPU های کمیاب را با قیمت خیلی بهتری در اختیار شما قرار دهند، زیرا آن ها با دلال های بازار سروکار ندارند.

  • برنده: هر دو( لپ تاپ و دسکتاپ گیمینگ پیش ساخته)

نتیجه گیری

با استفاده از این راهنمای جامع و مطالب ذکر شده در این مقاله، می توانید پاسخ این سوال که شما “لپ تاپ گیمینگ یا دسکتاپ گیمینگ” نیاز دارید را خواهید یافت. همچنین می توانید با مراجعه به صفحه ی مربوط به فروشگاه اینترنتی استوک لند بهترین و باکیفیت ترین لپ تاپ استوک یا آکبند و همچنین انواع دسکتاپ گیمینگ را تهیه کنید. با استفاده از گزینه ی “مقایسه کردن”، انواع لپ تاپ و دسکتاپ های اسمبل و پیش ساخته را مشاهده و مقایسه کنید. اگر باز هم در انتخاب خود مردد بودید، کارشناسان متخصص و مشاوران ما شما را در این تصمیم مهم همراهی می کنند. می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما با مشاوران وبسایت استوک لند در تماس باشید تا به بهترین شکل ممکن به شما راهنمایی دهند.

 

برای مشاهده محصولات بیشتر از استوک لند بازدید فرمائید.

 

کلیه محصولات عرضه شده در استوک لند در صورت درخواست شما عزیزان بصورت ضمانت شده و همراه با گارانتی ارائه می شود.

 

استوک لند مرکز فروش انواع لپ تاپ استوک در ایران

جهت ارتباط با ما از راه های زیر اقدام نمائید؛

آدرس: تهران ، یوسف آباد ، خیابان اسدآبادی ، میدان فرهنگ ، خیابان بیست و نهم ، پلاک ۴۱ واحد 8

اینستاگرام: stocklandchanell

توییتر : Stocklandshop@

 

شماره های تماس:

تلفن ثابت: 02188710861

مشاوره : 09190127225

مشاوره : 09331002215

مدیریت: 09383203296

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *